Dwa klejnoty

Jest wielu kolekcjonerów różnych kamieni szlachetnych oraz minerałów. Dla jednych największa zabawa jest wtedy, kiedy mają najdroższe kamienie szlachetne. Dla innych zaś wtedy, kiedy mają kamienie i minerały we wszystkich możliwych kolorach oraz zabarwieniach. Jeszcze jedna grupa kolekcjonerów oraz zbieraczy kamieni i minerałów, to grupa która zbiera tylko i wyłącznie takie kamienie i minerały, jak jaspis, sugerując się tylko nazwą i zbierając jeden, z góry przez siebie określony kamień bądź minerał.

Znam pewnego kolekcjonera. Nazywa się Morgan Freeman i jako kolekcjoner prezentuje szereg szlachetnych i ozdobnych kamieni - niecałych, wypolerowanych, a nawet kilku zestawów wyszukanych biżuterii - a także materiałów organicznych, takich jak koral i bursztyn, które są cenione jako klejnoty.

Klejnoty są rzeczową formą waluty, trudno wcale nie jest ich spieniężyć, tak samo jak w przypadku złota i ambrozji. Oznacza to, że nie powinno się ich wydawać źle ani pochopnie, ponieważ stanowią one wartość samą w sobie. 

Podobnie jest z budową lub modernizacją budynków, kamienic czy wieżowców mieszkalnych bądź biurowych. 

Proszę bądź cierpliwy i poczekaj aż dany kamień bądź minerał który posiadasz nabierze wartości (nabiera prawie zawsze z czasem), a nie pozbywaj się tych klejnotów tylko i wyłącznie dlatego, że spieszysz się z zarobkiem. 

Może się bowiem okazać że sprzedajesz kamień, za powiedzmy 500 zł gdy kupiłeś go za 400 zł a za kilka lat czy miesięcy, ten sam kamień szlachetny będzie kosztować kilkanaście tysięcy. Okaże się wtedy że oddałeś go niemal za darmo. To tak jak byś komuś podarował w prezencie mnóstwo pieniędzy. Oczywiście pieniądze możesz komuś oddać bezinteresownie, ale przecież celem sprzedaży kamienia szlachetnego nie jest samo w sobie jego sprzedanie, lecz zarobek. 

Jeśli więc jesteś w posiadaniu jakiegoś kamienia szlachetnego, a jest on obecnie niewiele wart, poczekaj aż jego cena oraz wartość rynkowa bądź kolekcjonerska znacznie wzrośnie. 

Minerały oraz kamienie szlachetne, to jedne z najlepszych oraz najwspanialszych dóbr oraz przedmiotów jakie może kolekcjonować człowiek. Jest tak z dwóch powodów: po pierwsze są one piękne,  po drugie wartościowe.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Klejnoty - jaspis

Kamienie szlachetne i jaspis